ساخت وبلاگ

 

افزایش ممبر و فالوور اینستاگرام

------------------------------------------------------------------------------

سیستم وبلاگدهی آریا sitearia

وبلاگ چیست ، وبلاگ محيطي است مجازي براي انتشار ايده ها,افكار و ديدگاههاي شخصي افراد ، به عبارتي ديگر وبلاگ ، شخصي ترين محيط مجازي جهت بازتاب افكار فردي ميباشد كه با توجه به تنوع افكار و ديد گاهها از تنوع بسيار بالا و منحصر به فردي برخوردار است.

در حال حاضر وبلاگ ها به نمايشگاه آزادي افكار و باورهاي قشر هاي مختلف هر جامعه تبديل شده اند كه افراد مختلف (حرفه اي, مبتدي) صاحب غرفه هاي آن ميباشند.

بزرگترين مزيت وبلاگ ها يا بهتر است بگوييم رمز جذابيت و سپس موفقيت وبلاگ حاصل سادگي آن ميباشد بصورتي كه نيازي نيست نويسنده يك وبلاگ , فردي حرفه اي در زمينه طراحي وب سايت يا نويسندگي باشد, يك وبلاگ نويس ممكن است بدون هيچ گونه تخصص يا سابقه اي در اين زمينه ها به جذب هزاران و شايد ميليونها نفر دست يابد!

سادگي استفاده از ابزار وبلاگ نويسي وهمچنين رايگان بودن آن مهمترين عوامل محبوبيت و رشد سريع وبلاگ در بين كاربران بوده است. البته عوامل ديگري چون رهايي از قيد و بندهاي دستوري و نگارشي, تبادل مستقيم افكار وايده ها و مشاهده عكس العمل كاربران, نسبت به مطلب انتشار يافته(در بخش نظرات) در محبوبي ورشد سريع وبلاگ ها تاثير بسزايي داشته اند. يكي از خواص ذاتي وبلاگ نويسي رهايي از قيد و بندهاي مرسوم و دست و پاگير نگارشي و.. ميباشد كه به نويسنده آن امكان حضور در دنياي پهناور مجازي در كنار ساير نويسنده گان حرفه اي و بيان افكار و نظرات خود بصورتي آزاد و به ساده ترين حالت ممكن ميباشد.

مهم‌ترين ويژگي «وبلاگ» آزادي ميباشد بطوريكه نويسنده مي‌تواند با سرعت، ايده‌ها، افكار و تجربيات خود را بدون در نظر گرفتن محدوديت‌هاي موجود و صرفا در مرزهايي كه خود تعيين مي‌كند، به معني واقعي «منتشر» كند و در معرض ديد علاقه‌مندان قراردهد - آن هم در قلمروي به وسعت جهان - و چنين احساسي قطعا براي همه، به‌ويژه جوانان مستعد ما، شعف‌انگيز است.

گسترش «وبلاگ»، مصداق واقعي اين نظريه است كه در دنياي جديد، محدوديت‌هاي متعارف، رنگ مي‌بازند و آنچه بيشتر رخ مي‌نمايد، «فرديت» انسان‌هاست كه در بيشتر جوامع كنوني، در چنبره قواعد و مرزهاي محدود كننده، اسير شده است. «وبلاگ»، نوشته‌هايي است كه يك فرد، بر روي اينترنت و به‌طور منظم، به رشته تحرير درآورده و در آن، معمولا حاصل جست‌وجو و گشت‌وگذار خود در اينترنت را نيز ثبت مي‌كند.

اين نوشته‌ها لزوما شكل رسمي و كليشه‌اي ندارند و به فراخور شخصيت نويسنده و همچنين اقتضاي زمان نوشتن، كاملا متنوع و گوناگونند و همين تنوع از ويژگي‌هاي درخشان اين نوع سايت‌هاي شخصي است. ايجاد و داشتن يك «وبلاگ»، نياز به هيچ پيش‌زمينه و تخصص ويژه‌اي ندارد و تنها با اتصال به اينترنت، مي‌توان از سرويس دهندگاني مانند«سایت آریا» استفاده كرده و يك «وبلاگ» شخصي ايجاد كرد.

ساخت وبلاگ رایگان

ساختمان سازي با بهترين مصالح به همراه تبليغات ساختمان

تكنولوژي‌هايي كه به كاهش مصرف انرژي در صنعت ساختمان سازي كمك مي‌كنند

اين روزها يكي از بحث‌هاي مهمي كه با آن رو به رو هستيم بحث مصرف انرژي در ساختمان‌ها و صنعت ساختمان سازي است، هرچند با تبليغات ساختماني زيادي در اين زمينه رو به مي‌شويم، اما بد نيست اين بار يك نگاه تكنولوژيك به اين موضوع داشته و كمي بيشتر آن‌ را بررسي كنيم.

مصالح ساختماني تازه‌اي كه با آن‌ها رو به رو هستيم مي‌توانند تا حدودي در اين امر به ما كمك كرده و به صرفه‌جويي در مصرف انرژي منجر شوند، به عنوان مثال عايق‌هاي حرارتي و پنجره‌هاي دوجداره مي‌توانند در فصول سرما با جلوگيري از خروج هواي گرم به افزايش صرفه‌جويي در اين زمينه كمك كنند.

از طرفي ديگر تكنولوژي‌هاي نوين و جديدي كه به تازگي در صنعت ساختمان مورد استفاده هستند نيز تا حدود زيادي به اين امر كمك مي‌كنند، مثلا سيستم‌هاي مديريت ساختمان و فناوري اينترنت اشيا كه مي‌توان آن‌ها را در اين حوزه‌ به خوبي به كار گرفت.

مصالح ساختماني كه مي‌توانند به صرفه‌جويي مصرف انرژي كمك كنند

يكي از عواملي كه در مصرف انرژي موثر است، مصالح ساختماني به كار رفته در ساختمان مي‌باشد، به عنوان مثال عايق‌ها، نوع بتن‌ها و حتي رنگ به كار رفته در مصالح جزو موارد تاثير گذار در اين مورد هستند.

به عنوان مثال در شهرهاي جنوبي كشور بيشتر ساختمان‌ها به رنگ‌هاي روشن ساخته مي‌شدند تا از جذب بيش از حد گرما جلوگيري كرده و در فصل تابستان به كاهش مصرف انرژي  ناشي از كولرها كمك كنند.

تكنولوژي‌هاي جديد موثر در صرفه‌جويي مصرف انرژي

علي‌رغم تبليغات ساختماني كه در اين زمينه مي‌بينيم، تكنولوژي‌ها تازه نيز مي‌توانند به طرز چشم‌گيري به بهينه‌سازي مصرف انرژي كمك كنند، همانطوري كه بالاتر گفتيم، سيستم مديريت ساختمان (BMS) و يا اينترنت اشيا نمونه‌هايي از اين فناوري‌ها هستند.

اينترنت اشيا يك تكنولوژي عمومي است كه به كمك شبكه‌ي اينترنت يا شبكه‌هاي محلي يك ارتباط مطمئن ميان اشيا و ابزارهاي مورد استفاده برقرار مي‌كند، سپس به كمك همين ارتباط تحت شبكه اقدام به ارسال اطلاعات با يكديگر مي‌نمايند.

موردي بعدي كه مي‌توان به عنوان يك تكنولوژي مفيد در كنترل و بهينه‌سازي مصرف انرژي در صنعت ساختمان سازي از آن ياد كرد، تكنولوژي BMS يا سيستم مديريت ساختمان مي‌باشد، اين سيستم نيز تقريبا عملكري مشابه با فناوري IOT (اينترنت اشيا) دارد، با اين تفاوت كه اختصاصا براي ساختمان‌ها توسعه يافته و مورد استفاده قرار مي‌گيرد، اين سيستم از سنسورهاي گوناگوني تشكيل شده كه اقدام به جمع آوري اطلاعات از وضعيت ساختمان مي‌كنند و آن را به واحد پردازش مركزي ارسال كرده و سپس مورد پردازش قرار مي‌دهند.

هرچند به كارگيري اين‌گونه فناوري‌ها در نگاه اول اندكي هزينه‌بر بوده و شايد صرفه‌ي اقتصادي نداشته باشند اما در دراز مدت مي‌توانند به طرز چشم‌گيري به بهبود مصرف انرژي كمك كرده و در نتيجه صرفه‌جويي در هزينه‌ها را براي شما به ارمغان بياورند.

از طرفي ديگر علاوه بر مصالح ساختماني كه به بهبود مصرفي انرژي كمك مي‌كنند، تجهيزات ساختماني هستند كه در اين زمينه نقش دارند، به عنوان مثال رادياتورها، پكيج‌ها، پنجره‌هاي عايق بندي شده، لامپ‌ها، وسايل سرمايشي و گرمايشي، شيرهاي آب و... همه و همه از جمله مواردي هستند كه مي‌تواند به نوبه‌ي خود به بهبود مصرف انرژي و صرفه جويي در آن به خصوص در صنعت ساختمان و ساختمان سازي كمك كنند.

با وجود تبليغات ساختمان بسيار زياد در اين زمينه اما همچنان توجه چنداني به اين موارد نشده و كمتر كسي، به خصوص در كشور ما اين نوع فناوري‌ها را مورد استفاده قرار مي‌دهد، اما بايد بدانيم صنعت ساخت و ساز وساختمان نيز پا به پاي تكنولوژي در حال حركت بوده و استفاده از ترندهاي جديد اين صنعت در پيوند با تكنولوژي‌ها نوين به حفظ منابع ارزشمند انرژي، سرمايه‌هاي انساني و همچنين افزايش سطح رفاه و آسايش اهالي ساختمان كمك چشم‌گيري مي‌كنند.

کانال وبمسترها