سایت آریا
صفحه اصلی ورود اعضاء وبلاگ گروهی ثبت وبلاگ آموزش ساخت وبلاگ آموزش کار با سایت آریا آموزش های وبلاگ نویسی تبلیغات گزارش تخلف تماس با ما

خرید فالوور و لایک


لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سیستم وبلاگدهی آریا sitearia

وبلاگ چیست ، وبلاگ محيطي است مجازي براي انتشار ايده ها,افكار و ديدگاههاي شخصي افراد ، به عبارتي ديگر وبلاگ ، شخصي ترين محيط مجازي جهت بازتاب افكار فردي ميباشد كه با توجه به تنوع افكار و ديد گاهها از تنوع بسيار بالا و منحصر به فردي برخوردار است.

در حال حاضر وبلاگ ها به نمايشگاه آزادي افكار و باورهاي قشر هاي مختلف هر جامعه تبديل شده اند كه افراد مختلف (حرفه اي, مبتدي) صاحب غرفه هاي آن ميباشند.

بزرگترين مزيت وبلاگ ها يا بهتر است بگوييم رمز جذابيت و سپس موفقيت وبلاگ حاصل سادگي آن ميباشد بصورتي كه نيازي نيست نويسنده يك وبلاگ , فردي حرفه اي در زمينه طراحي وب سايت يا نويسندگي باشد, يك وبلاگ نويس ممكن است بدون هيچ گونه تخصص يا سابقه اي در اين زمينه ها به جذب هزاران و شايد ميليونها نفر دست يابد!

سادگي استفاده از ابزار وبلاگ نويسي وهمچنين رايگان بودن آن مهمترين عوامل محبوبيت و رشد سريع وبلاگ در بين كاربران بوده است. البته عوامل ديگري چون رهايي از قيد و بندهاي دستوري و نگارشي, تبادل مستقيم افكار وايده ها و مشاهده عكس العمل كاربران, نسبت به مطلب انتشار يافته(در بخش نظرات) در محبوبي ورشد سريع وبلاگ ها تاثير بسزايي داشته اند. يكي از خواص ذاتي وبلاگ نويسي رهايي از قيد و بندهاي مرسوم و دست و پاگير نگارشي و.. ميباشد كه به نويسنده آن امكان حضور در دنياي پهناور مجازي در كنار ساير نويسنده گان حرفه اي و بيان افكار و نظرات خود بصورتي آزاد و به ساده ترين حالت ممكن ميباشد.

مهم‌ترين ويژگي «وبلاگ» آزادي ميباشد بطوريكه نويسنده مي‌تواند با سرعت، ايده‌ها، افكار و تجربيات خود را بدون در نظر گرفتن محدوديت‌هاي موجود و صرفا در مرزهايي كه خود تعيين مي‌كند، به معني واقعي «منتشر» كند و در معرض ديد علاقه‌مندان قراردهد - آن هم در قلمروي به وسعت جهان - و چنين احساسي قطعا براي همه، به‌ويژه جوانان مستعد ما، شعف‌انگيز است.

گسترش «وبلاگ»، مصداق واقعي اين نظريه است كه در دنياي جديد، محدوديت‌هاي متعارف، رنگ مي‌بازند و آنچه بيشتر رخ مي‌نمايد، «فرديت» انسان‌هاست كه در بيشتر جوامع كنوني، در چنبره قواعد و مرزهاي محدود كننده، اسير شده است. «وبلاگ»، نوشته‌هايي است كه يك فرد، بر روي اينترنت و به‌طور منظم، به رشته تحرير درآورده و در آن، معمولا حاصل جست‌وجو و گشت‌وگذار خود در اينترنت را نيز ثبت مي‌كند.

اين نوشته‌ها لزوما شكل رسمي و كليشه‌اي ندارند و به فراخور شخصيت نويسنده و همچنين اقتضاي زمان نوشتن، كاملا متنوع و گوناگونند و همين تنوع از ويژگي‌هاي درخشان اين نوع سايت‌هاي شخصي است. ايجاد و داشتن يك «وبلاگ»، نياز به هيچ پيش‌زمينه و تخصص ويژه‌اي ندارد و تنها با اتصال به اينترنت، مي‌توان از سرويس دهندگاني مانند«سایت آریا» استفاده كرده و يك «وبلاگ» شخصي ايجاد كرد.

ساخت وبلاگ رایگان

تجهيزات اصلي براي آتش نشاني

به نقل از سايت تابناك:

ايمني آتش نشاني به  همه برنامه ريزي ها براي كاهش خطر آتش سوزي يا جلوگيري از انتشار آتش هنگام وقوع آتش سوزي با استفاده از تجهيزات آتش نشاني اشاره دارد.
در ابتدا لازم است تعريف دقيقي از ايمني و آتش نشاني بدانيد:
ايمني در برابر آتش شامل استفاده از مصالح ساختماني مقاوم در برابر آتش ، اقدامات پيشگيرانه ، شيوه هاي كار ايمن ، آموزش ايمني در برابر آتش ، لباس هاي محافظتي در برابر شعله و موارد ديگر است.
آتش نشاني يك از مشاغل پر دردسر و خطرناك محسوب مي شود و در كشور ايران به دلايل مختلفي مانند آتش سوزي زياد در ساختمان ها و جنگل ها همواره آتش نشانان در حال فعاليت هستند.
نكته جالب توجه اين كه براي اين شغل پر دردسر موانع و سختي هاي بسيار زيادي وجود دارد تا يك آتش نشان واقعي ساخته شود.ايتدا توسط آزمون هاي مختلف آزموده شده و سپس توسط اساتيد مجرب اين صنعت به صورت عملي نيز آموزش مي بينند.
آتش نشانان در كشور ما همواره محبوب و مظلوم هستند. افرادي كه جان خود را به دست گرفته و به دل آتش مي روند.
در اين مقاله قصد داريم در مورد كليه تجهيزات آتش نشاني و تجهيزات ايمني در برابر آتش صحبت كنيم.

 

تجهيزات آتش نشاني


استاندارد صنعت آتش نشاني:


انجمن ملي حفاظت از آتش (NFPA) تعدادي از مقررات را با هدف اطمينان از ايمني در برابر آتش در محيط هاي كاري ارائه مي دهد.
ايمني در برابر آتش شامل موارد زير است:
نگهداري مناسب از مواد قابل اشتعال و خطرناك
نصب سيستم اعلام و اطفاء حريق و سيستم هاي اعلام حريق خودكار يا نيمه اتوماتيك
آموزش كاربران در مورد آتش نشاني ، اعلام حريق ، تخليه اضطراري و مراحل برخورد با آتش
رعايت كليه موارد ايمني برقي در ساختمان ها
اطمينان از مواردي كه در هنگام آتش  ممكن است مشكل ساز شود مانند(نوع سقف و ستون ها ، پله ها ، علائم و غيره ).
انجام تست هاي آتش نشاني در ساختمان ها با هماهنگي ايستگاه هاي نزديك به محل زندگي  افراد.
هنگام مواجه شدن با آتش بسيار مهم است كه از چه نوع ابزاري استفاده كنيم.مواد اوليه مختلفي براي خاموش كردن آتش وجود دارد كه از مهم ترين آن ها عبارتند از:
•    آب
•    آب فشرده يا Water mist
•    اسپري آب
•    پودر خشك نوع ۱
•    پودر خشك نوع ۲ (از نظر قدرت قوي تر از نوع ۱ مي باشد)
•    دي اكسيد كربن (Co2)
•    مواد شيميايي مرطوب
•    فوم
 
كليه اقدامات ايمني در محل زندگي و محل كار شما بسيار حياتي است كه به صورت كامل رعايت شوند.خوشبختانه در كشور ايران نيز اين قانون حدود ۱۵ سال است كه در ساختمان هاي تازه تاسيس رعايت مي شود كه همه ساختمان ها بايد از تمامي تجهيزات ايمني و آتش نشاني بهره مند باشند.


انواع خودروهاي آتش نشاني:


خودروي آتش نشاني از مشخص ترين ابزار آتش نشاني است كه كليه تجهيزات ايمني در آن جاي مي گيرد و در مواقع ضروري هر كدام از لوازمي مورد نياز مورد استفاده قرار مي گيرد. خودروهاي آتش نشاني انواع مختلفي دارند كه از جمله آن ها مي توان به خودروهاي تك منظوره و دومنظوره اشاره كرد. اين خودروها كه هر كدام در مواقع مخصوص به خود مورد استفاده قرار مي گيرند در برخي مواقع يك تانكر آب اضافي نيز به همراه خود دارند.
تجهيزات آتش نشاني مخصوص آتش نشانان:
تمامي وسايل و ابزار مورد نياز آتش نشانان كه هنگام مواجه با آتش احتياج دارند را در اين قسمت معرفي مي كنيم:
•    كلاه آتش نشاني
•    لباس آتش نشاني
•    كفش آتش نشاني
•    ماسك اكسيژن
•    دستكش آتش نشاني
•    كپسول آتش نشاني و ... .
در توضيح هر كدام از تجهيزات فردي بايد به اين نكته را يادآور شويم كه جنس و كيفيت لوازم آتش نشاني بسيار حائز اهميت است. كيفيت همه لوازم بايد داراي استاندارد لازم در بخش هاي مختلف باشند.به عنوان مثال جنس لباس آتش نشاني بايد منعطف و راحت ،ضد حريق  وآتش وآب باشند. در برابر حرارت بالاي آتش در مواقع اضطراري مقاوم باشند.
كفش هاي آتش نشاني بايد از جنسي باشند كه در برابر برق گرفتگي و سوختن و لغزش جلوگيري كنند.همچنين ترجيحا سبك وزن باشند.
 
دستكش آتش نشاني يكي از مهم ترين لوازم آتش نشاني مي باشد به دليل اينكه ممكن است آتش نشانان در هنگام آتش صورت خود را به نحوي بپوشانند يا پاهاي آن ها محافظت شود اما دست هاي آتش نشانان همواره در معرض خطرات بسيار زيادي است بنابراين دستكش آتش نشاني بايد از سوختگي يا پاره شدن در امان باشد. دستكش هاي چيبا كه ساخت كشور آلمان هستند با طراحي و استفاده از بهترين كيفيت در مواد اوليه تمامي نيازي كه آتش نشانان به دستكش با كيفيت احتياج دارند را برطرف مي نمايند.
دراگر يا سيستم تنفسي كه به صورت تمام صورت و نيم صورت در بازار ارائه مي شوند براي جلوگيري از استشمام گاز ها و دود و در برخي مواقع تامين اكسيژن به كار مي رود.


در زمينه توليد و نمايندگي تجهيزات آتش نشاني شركت ايمن سپهر با بيش از ۲۰ سال سابقه فعاليت امداد و نجات اين افتخار را داشته است كه كليه خدمات مورد نياز آتش نشانان را فراهم نمايد..اين شركت كه نمايندگي شركت هاي بزرگي همچون لوكاس، چيبا، وتر، AWG، آكولوكس و … را دارد.همچنين اين شركت در زمينه تعميرات و سرويس هاي لازم براي تمامي محصولات خود  و همچنين پشتيباني و خدمات پس از فروش را به صورت كامل بر عهده دارد.

منبع: tabnak.ir

کانال وبمسترها

تبلیغات بنری

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

آموزش ساخت وبلاگ در سایت آریا

تبلیغات متنی