سایت آریا
صفحه اصلی ورود اعضاء وبلاگ گروهی ثبت وبلاگ آموزش ساخت وبلاگ آموزش کار با سایت آریا آموزش های وبلاگ نویسی تبلیغات گزارش تخلف تماس با ما

سیستم وبلاگدهی آریا sitearia

وبلاگ چیست ، وبلاگ محيطي است مجازي براي انتشار ايده ها,افكار و ديدگاههاي شخصي افراد ، به عبارتي ديگر وبلاگ ، شخصي ترين محيط مجازي جهت بازتاب افكار فردي ميباشد كه با توجه به تنوع افكار و ديد گاهها از تنوع بسيار بالا و منحصر به فردي برخوردار است.

در حال حاضر وبلاگ ها به نمايشگاه آزادي افكار و باورهاي قشر هاي مختلف هر جامعه تبديل شده اند كه افراد مختلف (حرفه اي, مبتدي) صاحب غرفه هاي آن ميباشند.

بزرگترين مزيت وبلاگ ها يا بهتر است بگوييم رمز جذابيت و سپس موفقيت وبلاگ حاصل سادگي آن ميباشد بصورتي كه نيازي نيست نويسنده يك وبلاگ , فردي حرفه اي در زمينه طراحي وب سايت يا نويسندگي باشد, يك وبلاگ نويس ممكن است بدون هيچ گونه تخصص يا سابقه اي در اين زمينه ها به جذب هزاران و شايد ميليونها نفر دست يابد!

سادگي استفاده از ابزار وبلاگ نويسي وهمچنين رايگان بودن آن مهمترين عوامل محبوبيت و رشد سريع وبلاگ در بين كاربران بوده است. البته عوامل ديگري چون رهايي از قيد و بندهاي دستوري و نگارشي, تبادل مستقيم افكار وايده ها و مشاهده عكس العمل كاربران, نسبت به مطلب انتشار يافته(در بخش نظرات) در محبوبي ورشد سريع وبلاگ ها تاثير بسزايي داشته اند. يكي از خواص ذاتي وبلاگ نويسي رهايي از قيد و بندهاي مرسوم و دست و پاگير نگارشي و.. ميباشد كه به نويسنده آن امكان حضور در دنياي پهناور مجازي در كنار ساير نويسنده گان حرفه اي و بيان افكار و نظرات خود بصورتي آزاد و به ساده ترين حالت ممكن ميباشد.

مهم‌ترين ويژگي «وبلاگ» آزادي ميباشد بطوريكه نويسنده مي‌تواند با سرعت، ايده‌ها، افكار و تجربيات خود را بدون در نظر گرفتن محدوديت‌هاي موجود و صرفا در مرزهايي كه خود تعيين مي‌كند، به معني واقعي «منتشر» كند و در معرض ديد علاقه‌مندان قراردهد - آن هم در قلمروي به وسعت جهان - و چنين احساسي قطعا براي همه، به‌ويژه جوانان مستعد ما، شعف‌انگيز است.

گسترش «وبلاگ»، مصداق واقعي اين نظريه است كه در دنياي جديد، محدوديت‌هاي متعارف، رنگ مي‌بازند و آنچه بيشتر رخ مي‌نمايد، «فرديت» انسان‌هاست كه در بيشتر جوامع كنوني، در چنبره قواعد و مرزهاي محدود كننده، اسير شده است. «وبلاگ»، نوشته‌هايي است كه يك فرد، بر روي اينترنت و به‌طور منظم، به رشته تحرير درآورده و در آن، معمولا حاصل جست‌وجو و گشت‌وگذار خود در اينترنت را نيز ثبت مي‌كند.

اين نوشته‌ها لزوما شكل رسمي و كليشه‌اي ندارند و به فراخور شخصيت نويسنده و همچنين اقتضاي زمان نوشتن، كاملا متنوع و گوناگونند و همين تنوع از ويژگي‌هاي درخشان اين نوع سايت‌هاي شخصي است. ايجاد و داشتن يك «وبلاگ»، نياز به هيچ پيش‌زمينه و تخصص ويژه‌اي ندارد و تنها با اتصال به اينترنت، مي‌توان از سرويس دهندگاني مانند«سایت آریا» استفاده كرده و يك «وبلاگ» شخصي ايجاد كرد.

ساخت وبلاگ رایگان

چگونه دكلمه خواني كنيم

همه ما ممكن است براي يك‌بار هم كه شده سعي كرده باشيم يك شعر را با صداي بلند و رسا، با رعايت تمامي وزن و موسيقي بخوانيم.
در واقع ساده‌ترين تعريف از دكلمه رعايت تمامي موارد بالا حين خواندن يك شعر مي‌باشد، اين شعر مي‌تواند تبديل به يك دكلمه عاشقانه شود.

https://backority.ir/images/77341.jpg


اما سؤال اصلي اين است كه چگونه دكلمه خواني كنيم؛ به‌هرحال قطعاً اصولي دارد كه ممكن است با آن آشنا نباشيد. در درجه اول بايد خواندن بدون غلط را مدام تمرين و تكرار كنيد.

اين كار زماني انجام مي‌شود كه دايره لغاتي كه استفاده مي‌كنيد بزرگ و بزرگ‌تر شود.

در شب‌شعرها شركت كنيد، سعي كنيد دكلمه‌هاي برتر از اساتيد را در اينترنت جستجو كرده و يك‌بار كاملاً گوش كنيد.
پس از آن سعي كنيد ازروي متن درست مانند آوا و كلامي كه خود فرد مي‌خواند شما نيز تكرار كرده و بياموزيد كه واژگان چگونه توسط او ادا مي‌شوند.

اصول دكلمه احساسي و شيوه خواندن اشعار احساسي

ساده‌ترين مسئله در مورد كسي كه دكلمه را انجام مي‌دهد استفاده از آواها و صوت‌هايي است كه ديگران قادر به تكرار آن نيستند.
قطعاً اگر براي اولين‌بار سعي كنيد اشعاري را مانند دكلمه بخوانيد؛ موفق نمي‌شويد. چون لرزش صدا، اشتباه در كلمات و همين‌طور نحوه اداي يك بيت مشخص مي‌شود.

https://backority.ir/images/820852.jpg

به همين ترتيب بهتر است كه اصول دكلمه را نخست بياموزيد و بعد هم بايد بدانيد كه ما انواع مختلف دكلمه خواني داريم.
شما بايد در هنگام خواندن دكلمه درست مانند يك نمودار سينوسي عمل كنيد، نه اين كه مدام در يك جمله فراز و نشيب‌هاي اشتباه داشته باشيد. خير! به اين منظور است كه سعي كنيد الفاظ را درست و بجا، نقاط اوج و قوت را با يك‌صداي ملايم، رسا و البته گاه‌گاه بلند بخوانيد.
دكلمه نمونه‌اي ساده از موسيقي است كه شما در آن مي‌آموزيد چگونه يك متن ساده و يا شعر پيش و پا افتاده را تأثيرگذار بخوانيد. بايد بياموزيد كه واژه‌ها را به‌درستي تلفظ كنيد، مكث و توقف در هر بخش را فراگيريد.

روش‌هاي خواندن دكلمه عاشقانه

مطمئن باشيد كه دكلمه خواني در روز شما نيز تأثير مي‌گذارد، اگر به دنبال يافتن روش‌هاي تقويت روابط‌عمومي هستيد، بايد بدانيد كه اصل مهم در يادگيري روابط‌عمومي استفاده از زبان است. ماهيچه‌اي كه شايد هيچ‌چيز به‌اندازه او در طول تاريخ اقدامات مهم انجام نداده باشد.

https://backority.ir/images/552083.jpg

دكلمه يك واژه فرانسوي است و در واقع كسي كه سعي مي‌كند يك متن و يابند و شعر را خاص بخواند، در آن به‌اندازه فرود و فراز داشته باشد و الفاظ را با بهترين شكل و حتي گاهي به شكل كهن آن ادا كند گفته مي‌شود.

شما در تعريف اين اصل مي‌توانيد نحوه اداي آن را نيز بياموزيد.

اگر عاشق ادبيات هستيد، در آينده و ذهن خود مي‌خواهيد تبديل به يك مجري توانمند شويد و يا هيچ‌كدام! صرفاً مي‌خواهيد پادكست‌هايي از اشعار و ديوان توليد كنيد؛ قطعاً بايد روش‌ها و اصول دكلمه خواني را ياد بگيريد و سپس دست به اين كار بزنيد.
عده‌اي ترجيح مي‌دهند بشنوند و در اين ميان بخشي نيز ترجيح مي‌دهند بخوانند، جملات را تأثيرگذار بگويند و حتي طبع شعرشان فعال شود؛ بهترين راهكار دكلمه است.

کانال وبمسترها