سایت آریا
صفحه اصلی ورود اعضاء وبلاگ گروهی ثبت وبلاگ آموزش ساخت وبلاگ آموزش های وبلاگ نویسی تبلیغات گزارش تخلف تماس با ما

خرید فالوور و لایک


سیستم وبلاگدهی آریا sitearia

وبلاگ چیست ، وبلاگ محيطي است مجازي براي انتشار ايده ها,افكار و ديدگاههاي شخصي افراد ، به عبارتي ديگر وبلاگ ، شخصي ترين محيط مجازي جهت بازتاب افكار فردي ميباشد كه با توجه به تنوع افكار و ديد گاهها از تنوع بسيار بالا و منحصر به فردي برخوردار است.

در حال حاضر وبلاگ ها به نمايشگاه آزادي افكار و باورهاي قشر هاي مختلف هر جامعه تبديل شده اند كه افراد مختلف (حرفه اي, مبتدي) صاحب غرفه هاي آن ميباشند.

بزرگترين مزيت وبلاگ ها يا بهتر است بگوييم رمز جذابيت و سپس موفقيت وبلاگ حاصل سادگي آن ميباشد بصورتي كه نيازي نيست نويسنده يك وبلاگ , فردي حرفه اي در زمينه طراحي وب سايت يا نويسندگي باشد, يك وبلاگ نويس ممكن است بدون هيچ گونه تخصص يا سابقه اي در اين زمينه ها به جذب هزاران و شايد ميليونها نفر دست يابد!

سادگي استفاده از ابزار وبلاگ نويسي وهمچنين رايگان بودن آن مهمترين عوامل محبوبيت و رشد سريع وبلاگ در بين كاربران بوده است. البته عوامل ديگري چون رهايي از قيد و بندهاي دستوري و نگارشي, تبادل مستقيم افكار وايده ها و مشاهده عكس العمل كاربران, نسبت به مطلب انتشار يافته(در بخش نظرات) در محبوبي ورشد سريع وبلاگ ها تاثير بسزايي داشته اند. يكي از خواص ذاتي وبلاگ نويسي رهايي از قيد و بندهاي مرسوم و دست و پاگير نگارشي و.. ميباشد كه به نويسنده آن امكان حضور در دنياي پهناور مجازي در كنار ساير نويسنده گان حرفه اي و بيان افكار و نظرات خود بصورتي آزاد و به ساده ترين حالت ممكن ميباشد.

مهم‌ترين ويژگي «وبلاگ» آزادي ميباشد بطوريكه نويسنده مي‌تواند با سرعت، ايده‌ها، افكار و تجربيات خود را بدون در نظر گرفتن محدوديت‌هاي موجود و صرفا در مرزهايي كه خود تعيين مي‌كند، به معني واقعي «منتشر» كند و در معرض ديد علاقه‌مندان قراردهد - آن هم در قلمروي به وسعت جهان - و چنين احساسي قطعا براي همه، به‌ويژه جوانان مستعد ما، شعف‌انگيز است.

گسترش «وبلاگ»، مصداق واقعي اين نظريه است كه در دنياي جديد، محدوديت‌هاي متعارف، رنگ مي‌بازند و آنچه بيشتر رخ مي‌نمايد، «فرديت» انسان‌هاست كه در بيشتر جوامع كنوني، در چنبره قواعد و مرزهاي محدود كننده، اسير شده است. «وبلاگ»، نوشته‌هايي است كه يك فرد، بر روي اينترنت و به‌طور منظم، به رشته تحرير درآورده و در آن، معمولا حاصل جست‌وجو و گشت‌وگذار خود در اينترنت را نيز ثبت مي‌كند.

اين نوشته‌ها لزوما شكل رسمي و كليشه‌اي ندارند و به فراخور شخصيت نويسنده و همچنين اقتضاي زمان نوشتن، كاملا متنوع و گوناگونند و همين تنوع از ويژگي‌هاي درخشان اين نوع سايت‌هاي شخصي است. ايجاد و داشتن يك «وبلاگ»، نياز به هيچ پيش‌زمينه و تخصص ويژه‌اي ندارد و تنها با اتصال به اينترنت، مي‌توان از سرويس دهندگاني مانند«سایت آریا» استفاده كرده و يك «وبلاگ» شخصي ايجاد كرد.

ساخت وبلاگ رایگان

آكواريوم فلوريا استانبول

در اين مقاله از معرفي جاهاي ديدني استانبول درباره آكواريوم فلوريا استانبول كه يكي از مكان هاي ديدني استانبول و محبوب در بين گردشگران مي باشد سخن خواهيم گفت پس اگر قصد سفر به استانبول را داريد تا آخر اين مقاله با ما همراه باشيد

آكواريوم استانبول، مجموعه وسيعي است كه در محله ساحلي و لوكس فلوريا قرار گرفته و با فرودگاه بين المللي آتاتورك تنها چند دقيقه فاصله دارد. زماني كه آكواريوم استانبول را براي گردش و تفريحي چند ساعته انتخاب مي كنيد، يعني قرار است از بزرگ ترين آكواريوم موضوعي جهان بازديد كنيد.

آكواريوم فلوريا استانبول به عنوان يكي از جاذبه هاي گردشگري تركيه و ديدني هاي استانبول براي تمام گروه هاي سني مناسب بوده و مي تواند با قسمت هاي مهيج و ديدني خود ، ساعت ها كودكان و بزرگسالان را به خود مشغول سازد.

اين مجموعه آكواريوم يك آكواريوم عمومي در اين شهر است كه پروژه احداث آن در سال 2003 در بخش اروپايي استانبول در منطقه باكركوي كليد خورد و پس از ساخت ساختمان آن و جمع آوري گونه هاي گوناگون از اقصي نقاط دنيا در سال 2011 به بهره برداري رسيد.

اين آكواريوم  كه از جالب ترين مكان هاي ديدني استانبول محسوب مي گردد در دو طبقه خود داراي 64 مخزن آب بزرگ و كوچك مي باشد و 17 هزار جاندار خشكي و دريايي از حدود 1500 گونه گوناگون در آن ديده مي شود. اين آكواريوم به لطف حجم آن ، انواع گونه هاي ماهي و فعاليت در مسيرهاي سفر داراي يك موقعيت پيشرو در ميان آكواريوم هاي سراسر جهان است

شبيه سازي 17 منطقه و زيست بوم جهاني از عواملي است كه سبب تمايز آكواريوم فلوريا استانبول با ديگر آكواريوم هاي جهان گرديده است به طوري كه بازديدكنندگان مي توانند با قدم نهادن در مسيري به طول 1٫2 كيلومتر سفر خود را از درياي سياه شروع نموده و در اقيانوس آرام و جنگل هاي آمازون به پايان رسانند.

درياي سياه ، تنگه بسفر استانبول ، درياي مرمره ، تنگه داردانل ، درياي اژه ، كانال سوئز ، درياي سرخ ، جنوبگان (قطب جنوب) ، درياي مديترانه ، تنگه جبل الطارق ، اقيانوس اطلس جنوبي ، كانال پاناما ، اقيانوس آرام ، ناتيلوس ها جانداران دريايي ماقبل تاريخ ، جنگل هاي باراني آمازون ، كشتي غرق شده ليبرتي ، شيار مياني اقيانوس اطلس قسمت هاي گوناگون آكواريوم فلوريا تركيه را تشكيل مي دهند توجه داشته باشيد كه برخي از قسمت ها داراي مجسمه ها و ماكت هايي براي معرفي اين مناطق مي باشند.

 در آكواريوم فلوريا استانبول كه يكي از پرطرفدارترين ديدني هاي استانبول براي گردش هاي خانوادگي است گردشگران تور استانبول مي توانند از دو بخش مشاهده تغذيه جاندران و غواصي كنار كوسه ها حيوانات را از نزديك ببينند و يا اينكه در هزارتوي آينه به ماجراجويي پرداخته و شبيه ساز flyride را تجربه كنند.

همچنين اين مركز دو سالن سينماي پنج بعدي دارد و سالن هاي 15 نفره، اضافه بر اين كه فيلم سه بعدي به نمايش مي گذارند ، مواردي مثل باد ، مه و آب را هم شبيه سازي مي كنند تا حس فيلم كاملا شبيه به واقعيت شود. در طول مسير نيز مي توان در كافه ها و رستوراني كه رو به كانال پاناما هستند ، استراحت كرد.

ساعت كاري و بليط آكواريوم استانبول

اين مجموعه ديدني در روزهاي عادي و وسط هفته از ساعت 10 صبح تا 7 عصر و روزهاي آخر هفته از 10 صبح تا 20 باز مي باشد و علاقه مندان مي توانند در بين اين ساعات از آكواريوم فلوريا استانبول بازديد كنند. بازديد از اين آكواريوم براي كودكان زير 2 سال هزينه اي ندارد و كودكان 2 سال ، دانش آموزان و دانشجويان ، معلولين و افراد با سن بالاي 65 سال براي تهيه بليط بايد 35 لير بپردازند.

همچنين قيمت بليط آكواريوم فلوريا استانبول براي افراد عادي 53 لير و براي بليط خانوادگي4 نفره (پدر+مادر و 2 فرزند) 170 لير تركيه مي باشد.

يكي از بهترين پارك هاي موضوعي جاذبه هاي گردشگري استانبول ، آكواريوم فلوريا استانبول است كه بزرگ ترين آكواريوم موضوعي در دنيا نيز مي باشد. بخش عمده و جالب توجه اين پارك، آكواريومي دو طبقه با مخازن بزرگ و كوچكي است كهدر مجموع شامل  17000 جاندار دريايي در 1500 گونه متفاوت خواهد شد. البته امكاناتآكواريوم فلوريا استانبول تنها به ديدن اين موجودات خارق العاده محدود نخواهد شد و علاوه بر آن، چندين استخر سرباز و سرپوشيده، سالن ماساژ، رستوران هايي با منظره بي نظيري رو به دريا و مركز خريد بزرگي در آكواريوم فلوريا استانبول موجود است.

يكي از نكات خارق العاده اين آكواريوم وسيع، شبيه سازي 17 منطقه و زيست بوم جهاني است كه در آن ميان مي توان مكان هايي چون درياي سرخ، سياه، اژه و مديترانه و مرمره را ديد.

از ديگر تفريحات اين مجموعه هيجان انگيز مي توان به: غذادهي به جانوران دريايي، غواصي كنار كوسه ها، ماجراجويي در هزارتوي آينه اي، شبيه ساز flyride و برگزاري مراسم هاي گوناگون در آكواريوم اشاره كرد.

ساعات بازديد:

هر روز: 10 تا 19

کانال وبمسترها

تبلیغات بنری

سبز مشاور

آموزش ساخت وبلاگ در سایت آریا

تبلیغات متنی